چگونه مبلمان مناسب با دکوراسیون منزل خود تهیه نماییم؟

در انتخاب مبل استیل اولین نکته دانستن نوع چوب است چرا که ساختار و بدنه اصلی مبل استیل را چوب تشکیل می دهد. در بررسی چوب بکار رفته در ساخت مبل استیل باید به دو موضوع توجه نمایید: بدنه اصلی مبل استیل و قسمت های کنده کاری و خراطی شده در مبل. چون ممکن است در ساخت مبل از چند نوع چوب استفاده شده باشد. برخی از انواع چوب که در ساخت مبلمان کاربرد دارند را ذکر می نماییم.
 
چوب گردو:
این چوب با توجه به استحکام زیاد خود یکی از پرکاربرد ترین نوع چوب است که بدلیل تلخی و بافت محکمی که دارد در برابر حشرات و موریانه ها مقاوم تر می باشند. چوب گردو بیشتر برای ساخت اسکلت مبل بکار می رود. این  چوب معمولا تیره رنگ و وزن آن تقریبا سنگین می باشد.
 
چوب افرا:
چوب افرا دارای رنگ روشن یکی دیگر از انواع پرکاربرد چوب در ساخت مبلمان می باشد. رنگ چوب افرا کرم رنگ است.
 
چوب راش:
رنگ چوب راش قرمز بسیار روشن است که قرمزی آن با دقت بسیار زیاد به چشم می. این چوب ها علاوه بر استحکام بالا در برابر حشرات نیز مقاوم می باشد.
 
سایر چوب ها: 
انواع دیگر چوب که در ساخت مبلمان بکار می رود شامل چوب های روسی، چنار، توسکا و … است. در کل سه نوع چوب راش، گردو و افرا گزینه مناسب تری به نسبت بقیه انواع چوب می باشد.
 

2- توجه به جزییات

هنگامی که صحبت از توجه به جزییات در انتخاب مبلمان است منظور توجه به وضعیت دوخت، برش و  تراز بودن پارچه مبل است.
 

3- ارگونومی

قبل از خرید مبل بررسی وضعیت نشستن، پشتی مبل، ارتفاع دسته ها، اندازه کفی مبل بسیار مهم است. در واقع تمامی ابعاد و اندازه بایستی مطابق با استانداردهای جهانی باشند ولی از آنجا که همیشه نمی توانید یک کتاب مرجع همراه داشته باشید و تمامی اندازه ها را با آن مطابقت دهید، ساده ترین کار نشستن روی مبل است.
 

4- پایه ی مبل

در انتخاب مبل دقت کنید که پایه مبل از جنس اسکلت باشد و به خوبی به اسکلت متصل شده باشد و از لحاظ اندازه نیز تمامی پایه ها در یک سطح باشند.
 

5- پارچه مبل

هرچقدر کیفیت پارچه ی مبل بیشتر باشد، عمر مبل بیشتر خواهد شد. در بازار انواع گوناگونی پارچه مبلی وجود دارد خودتان را محدود به پارچه ی نمونه روی مبل ننمایید.
 

6- وزن مبلمان

مبلمان نباید خیلی سنگین باشد و از سوی دیگر هم سبکی بیش از حد مبلمان یک ضعف محسوب می شود.
 

7- وضعیت فنرها و فوم

داخل کفی و پشتی مبلمان فنر و فوم بکار می رود. در صورتی که با فشار دست روی کفی یا پشتی شما فنر را احساس کردید مطمئن باشید که در ساخت مبلمان از مواد مناسبی استفاده نشده است.

 

قبل از دیگران از شگفتی های سایت با خبر شو

مطالب زیر را حتما بخوانید

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *